Mapa Marzeń – jak ją stworzyć?

You are currently viewing Mapa Marzeń – jak ją stworzyć?

W moim życiu stworzyłam kilka map marzeń. Pierwsza powstała w roku 2012.

Na tablicy korkowej poprzyczepiałam wycięte skrawki kartek z kolorowych pism. W lewym górnym rogu był wodospad, który jest dla mnie symbolem płynności finansowej i wachlarz banknotów euro wycięty z gazety. W lewym, dolnym rogu, zaczepiłam zdjęcie delfinów, które są symbolem mądrości, inteligencji, głębokiej  intuicji. To był czas, w którym czułam, że mogę zmienić moje wnętrze, mieć większy kontakt z sobą i otoczeniem. Więc mapę stworzyłam z energią nowych możliwości i transformacji. 

Stworzyłam ją intuicyjnie, bez narzędzi, wyczytanych w internecie informacji. Po prostu zaczęłam zbierać wycinki i przyczepiać pinezkami do tablicy korkowej. Powstał kolorowy kolaż. Dziś mogę powiedzieć, że wszystko z tej mapy marzeń się spełniło.

Tak jak już wspomniałam, stworzyłam kilka map marzeń. Każdą kolejną z większym skupieniem i głębszym wglądem w duszę i moje pragnienia. Ze zdobieniami, które sama malowałam, by było jak najwięcej mojej własnej energii. Z dokładniejszym opisem moich marzeń.

Teraz pozwól, że przeprowadzę Cię przez proces tworzenia Twojej własnej Mapy Marzeń.

Zanim zaczniesz gromadzić akcesoria potrzebne do jej stworzenia, usiądź sobie wygodnie na kilkanaście minut. Jeżeli chcesz się położyć, to zrób to, okryj się kocem i poczuj się bezpiecznie. Oczami wyobraźni zobacz, czego pragniesz w obszarze obfitości i bogactwa?

Sława, pozycja społeczna, o czym marzysz w tym aspekcie?

Partnerstwo, związek – wejdź w energię, którą chcesz przyciągnąć.

Zdrowie, rodzina…

Najpierw skup się w umyśle i emocjach na obrazach o wysokiej wibracji.

Teraz pomyśl, po co tworzysz tę mapę, w jakiej intencji?

Moim zdaniem intencja jest BARDZO WAŻNA.

Moją pierwszą mapę stworzyłam w intencji transformacji.

Powstała też mapa w intencji wyjścia z pudełka komfortu. 

Tak naprawdę nie do końca byłam świadoma, o co proszę, jednak uważam, że byłam gotowa, skoro takie intencje w moim umyśle powstały. Skoro już masz intencje, to teraz możesz zabrać się do gromadzenia potrzebnych rzeczy. W moim pudełku znalazły się nożyczki, klej, gazety, zdjęcia, stare kalendarze, mazaki, kredki, koraliki, wstążki. Jeżeli chcesz ją stworzyć na tablicy korkowej, to czeka Cię jej zakup, możesz też użyć kartki papieru, ryzy, albo zeszytu. Zależy od Twojej inwencji twórczej, jest o wiele więcej możliwości, niż te, które wypisałam. 

Według siatki Bagua, która jest powiązana z Feng Shui mapę, możemy stworzyć na podstawie dziewięciu elementów.

  1. Bogactwo, obfitość, pomyślność (górny lewy róg).
  2. Sława, reputacja, uznanie (góra, środek).
  3. Partnerstwo, związki (prawy górny róg).
  4. Rodzina, rodzice, mentorzy (umiejscowić pod „bogactwem”).
  5. Zdrowie, równowaga, integracja (pod „sławą”).
  6. Dzieci, kreatywność (wypisujemy pod „partnerstwem”).
  7. Wiedza, nauka, mądrość (lewy dolny róg).
  8. Kariera, droga życiowa (między lewym a prawym rogiem na środku).
  9. Podróże, przyjaciele, klienci (prawy dolny róg).

Możesz wykreować co tylko chcesz, namalować motylka, który jest symbolem transformacji. Kwiat, może być symbolem piękna. Słoń, drzewo, ptaka, cokolwiek. Sprawdź symbolikę kwiatów, które chcesz namalować, najwidoczniej intuicja i dusza coś szykują dla Ciebie. Czego symbolem jest zwierzę, drzewo, które chcesz narysować? Poddaj się temu procesowi. Uruchom wyobraźnię. Może to spowodować morze możliwości, otworzyć przed Tobą wiele drzwi. 

Kiedy już stworzysz strukturę, naniesiesz podstawowe cele, pragnienia na tablicę lub ryzę papieru, wtedy skup się na precyzji.

Bądź jak najbardziej skrupulatna w szczegółach. Opisz dokładnie miejsce albo przedmiot. Jeśli np. chciałabyś kupić dom, co na ten moment nie jest możliwe, jednak to jest mapa marzeń i właśnie taki jest jej cel, by niemożliwe stało się możliwe, to wyobraź sobie, jak najwięcej szczegółów. Gdzie ma stać ten dom? Na wzgórzu? Ok. Teraz czym to wzgórze jest otoczone? Łąkami, dolinami, lasem? Wszystko wypisz. Może jest tam duży dąb, albo wierzba? Poczuj, jak codziennie chodzisz ścieżką do tego drzewa, by móc poleżeć pod jego konarem w cieniu. Poczuj to w ciele. Teraz przenieś uwagę na dom. Co rośnie dookoła, jest tam ogród z grządkami, a może chcesz tylko trawę z ziołami i nic więcej? Chcesz ławkę na ganku?! Ok, jest ławka. Wejdź do domu w wyobraźni, poczuj klimat tego miejsca. Gdzie leżą Twoje książki? Gdzie postawisz kubek z kawą, gdy będziesz malować, tworzyć biżuterię lub tańczyć? Masz dzieci? Dobrze, jest dużo miejsca, więc dla wszystkich go wystarczy. Każdy szczegół zapisz na mapie marzeń. Dywany, zasłony lub nie, wazon, kominek, kanapa, nawet kapcie ustaw. Niech to będzie jak najbardziej realistyczne w wizualizacji i w emocjach, które teraz odczuwasz w ciele. Radość, ekscytacja, ciekawość, błogość, spokój, bezpieczeństwo, poczuj to każdą cząstką Siebie. Pobiegnij w umyśle na łąkę, zerwij kwiaty do wazonu, nakryj stół na tarasie, gdzie za chwilę będziesz jadła śniadanie i pobądź w tym chwilę, a wtedy to wszystko zapisz na mapie. 

Moje marzenie o domu się spełniło, o ogrodzie pełnym kwiatów, drzew i krzewów też. Marzenia o kilku podróżach się spełniły, o związku realizuje się, o przyjaźniach też. Relacje z dziećmi, nie ma porównania z tym co było wcześniej. Wiem, że za tym co napisałam, przyczepiłam i pomyślałam, musiało iść też działanie. Jestem uważna, ponieważ wysyłając intencję i tworząc mapę marzeń, dostaję znaki, są mi podsuwane książki, sytuacje, osoby, by umożliwić mi osiągnięcie tych celów. Dlatego tak ważne jest wycentrowanie i skupienie, co daje mi uważność na to, co dookoła mnie.  O splotach zdarzeń przeczytasz w książce „Wielka magia” Elizabeth Gilbert. Ona pięknie pisze o tym, jak Bóg nas wspiera, jak wszechświat podsyła nam możliwości, które czasami wykorzystujemy, a czasami nie, bo nie jesteśmy uważni. 

Kochani, życzę Wam obfitości i sprawczości. Niech się zmaterializuje to, czego pragniecie i spełni to, o czym marzycie.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.