"Nie można tak po prostu obudzić się jako motyl. Rozwój to proces."

- Rupi Kaur

O Mnie

Jako dzieci, od najmłodszych lat wchodzimy w proces wzrastania, uczymy się każdego dnia, zdobywamy nowe umiejętności, rozwijamy swoją autonomię, wyciągamy ręce po więcej.

Każde dziecko jest jak ziarenko, które potrzebuje odpowiednich warunków do harmonijnego rozwoju. Czasem niestety te warunki odbiegają od książkowych wzorców idealnej rodziny.

Skoro czytasz dziś ten tekst, oznacza to, że udało Ci się, jesteś dorosła. Skoro czytasz ten tekst i trafiłaś na moją stronę, wnioskuję, że jesteś gotowa do odzyskania swojego dzieciństwa i wzięcia swego dorosłego życia w swoje ręce.

Nazywam się Justyna Pettke. Jak wielu z nas, nie miałam idealnego dzieciństwa. Alkohol to zdradliwa używka. Bardzo szybko nauczyłam się odcinać od emocji. W dorosłym życiu, przez wiele lat trwałam w zamrożeniu, obwarowana wysokim murem, broniącym dostęp do tego, co wrażliwe w moim wnętrzu, do mojego ,,tajemniczego ogrodu”, wierząc, że to jedyny sposób na radzenie sobie z trudnymi emocjami.
Starałam się nic nie czuć, byłam twarda, dawałam radę, zaciskałam zęby, wzruszałam ramionami i parłam do przodu. Do czasu... Napięcia w pracy, trudna relacja z mężem, niekończące się awantury z dziećmi, przyparły mnie do muru. Nie miałam już siły udawać i łatać rozpadającego się gniazda. Udawałam, że to mnie nie dotyka, nie rani. Każdy ma swój próg bólu, kiedy następuje taki moment, że ten próg zostaje przekroczony. Wtedy się spotykamy. Ja również osiągnęłam ten stan i ostatkiem sił znalazłam osoby, które mnie wsparły w momencie, gdy tego najbardziej potrzebowałam.

Pełna wdzięczności za ich pomoc i narzędzia, w które mnie wyposażyły, dziś moim powołaniem jest pomóc Ci uwierzyć, że nie potrzebujesz muru, który dzieli i rozgranicza. Zamiast odcinać i wypierać to co niewygodne, bolesne i trudne, przyjmujemy i harmonizujemy, odkrywając pozytywne potencjały, odnajdujemy sens i łączymy to, co skłócone i podzielone.

"Justyna"

Moje imię to “Justyna“, czyli po łacinie ta, która szanuje prawa natury,
która łączy wprowadzając równowagę, harmonię,
dbająca o porządek rzeczy,
łączącą przeciwieństwa i stojąca ponad wszelkimi podziałami.
Pomagam zrozumieć i przywrócić równowagę,
układam to, co jest do ułożenia, odkrywam zakryte i przyjmuje co wyparte.

Warsztaty i szkolenia, które odbyłam:

Certyfikaty:

Warsztaty i szkolenia, które odbyłam:

Certyfikaty:

Oczyść pole swojego Ogrodu - pole swojego Serca

zanurz się w głębokiej medytacji, dzięki której twój ogród zakwitnie na nowo

Oczyść pole swojego Ogrodu - pole swojego Serca

zanurz się w głębokiej medytacji, dzięki której twój ogród zakwitnie na nowo