Jaki wpływ ma na nasze życie ciąża i poród?

You are currently viewing Jaki wpływ ma na nasze życie ciąża i poród?

Przez większość mojego życia reagowałam na słowo egzamin bólem brzucha, nudnościami, lękiem i … wycofaniem. Teraz przygotowuję się do egzaminu z Recall Healing.

Studiowanie Totalnej biologi, Germańskiej Nowej Medycyny i Biologiki rzuciło całkiem inne światło między innymi na moje podejście do egzaminów. Właściwie już, kiedy przygotowywałam się do ukończenia szkolenia i egzaminu z EFT, który trwał kilka godzin, miałam całkiem inne podejście, choć zmagałam się jeszcze wtedy z wyżej j opisanymi dolegliwościami.

Według Totalnej Biologi egzaminy i to, jak do nich ,,podchodzisz”, mogą mieć związek z ciążą i Dniem Twoich Narodzin. Ciąża, jest przygotowaniem do egzaminu (czyli porodu). Każdy element tej układanki może mieć znaczenie.

Czy Twoja mama wstydziła się swego ciała? Tego, jak ono będzie wyglądało podczas porodu?

Czy obawiała się naturalnych odruchów fizjologicznych podczas parcia?

Czy bała się przeć?

Czy poród był zatrzymany, albo sztucznie wywołany? Może mieć to związek z podejmowaniem decyzji przez Ciebie, ze spontanicznością, sukcesem lub porażką.

Moment poczęcia oraz to, jak Twoi rodzice na Ciebie spojrzeli po porodzie – czy poczuli miłość? A może wstręt i zawód, bo okazało się, że jesteś dziewczynką, a oni chcieli chłopca. Taka osoba w swoim życiu ciągle ma poczucie, że nie może zadowolić innych, że zawodzi na wielu płaszczyznach.

Gdy miejsce miał poród kleszczowy, to dziecko może potrzebować więcej czasu albo zwlekać z wykonywaniem różnych czynności do ostatniej chwili. Może mieć też problem z podejmowaniem decyzji. Będzie się wspierać osobami z zewnątrz, by mu pomogły lub podjęły za nie decyzje.

Poród pośladkowy – dziecko ma swój powód, że się nie obraca do wyjścia. Może się obawiać tego co na zewnątrz, może wyczuwać emocje matki, która boi się kontaktów z otoczeniem, ma leki związane z przyszłością, boi się wyjść po zakupy. Dziecko w jej łonie odbiera jak najlepszy na świecie nadajnik emocje, które odczuwa mama lub tata.

Klientki na sesji opowiadają o sytuacjach, kiedy ich dziecko nie obróciło się główką do wyjścia i było obrócone siłą przez lekarza. Po krótkim czasie wracało do poprzedniej pozycji, czyli frontem do wyjścia. Bo ono wie, czego chce!

Ten czas może mieć pozytywny wpływ na nasze życie, negatywny albo nikły. Jednak warto się mu przyjrzeć.

To jest fascynujące, że możemy mieć wpływ na zmianę naszego zachowania, jeżeli coś nas blokuje,  utrudnia życie i burzy nasz spokój. Uświadomienie sobie swoich własnych programów, to już duży krok do rozwiązania konfliktu.

Może warto zwrócić uwagę na ten moment – początek Twojego życia.

Z czym Tobie kojarzy się słowo egzamin?

Zapraszam Cię do komentowania, a jeśli uważasz ten post za wartościowy, to proszę, podziel się nim z innymi.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.