Szeptanki-Totalna Biologia/Recall Healing

You are currently viewing Szeptanki-Totalna Biologia/Recall Healing

Nawiązując do ostatnich trzech postów, do których link znajdziesz TU i TU, i TU, dziś opiszę tobie proces szeptania. Tak, jak już wcześniej wspominałam, konflikty, nieprzeżyte i nieuświadomione emocje rodziców, zapisują się w dziecku (komórce), nawet przed jego poczęciem.


Dziecko czuje twoją emocje i żebyś ty rodzicu przeżył,

bierze twoje konflikty na siebie, nie tylko w okresie projekt//cel, dziecko do 10 roku życia ,,z chęcią” bierze za ciebie- nieświadomie.
Mamo, tato, masz ogromny wpływ na uwolnienie swojego dziecka z różnego rodzaju zachowań i działań, które nie wspierają twoje dziecko, a wręcz przeciwnie, uwierają je, jak kolec róży w dłoni lub stopie.

Masz w sobie rodzicu, Moc transformacji

i jeśli tylko, będziesz na tyle odważna/y i skupiona/y, by zanurzyć się w siebie z czasu przed poczęciem twojego dziecka, w momencie poczęcia i całym okresie P//C i nie tylko, to zdziałasz cuda.
Szeptaj…

Szeptamy do dzieci, podczas pierwszej fazy snu.

Czyli w tym momencie, gdy dziecko jest w najgłębszym śnie, kiedy można je przenieść z auta do domu, do łóżeczka i się nie obudzi, z łóżka do jego łóżeczka. Lub, gdy zaśnie i jego ciało (rączki, stópki, powieki) mają lekkie drgania. To, w tej fazie snu szepczemy córeczce albo synkowi, o tym, co mogło mieć wpływ na jego dane zachowanie-nadpobudliwość, podwyższoną temperaturę, dysfunkcje w ciele, chorobę.
🌟 Czyli, dziecko możesz tulić do swego ciała na kolanach, może spać w swoim łóżku, być przytulone do piersi, leżeć na kocyku, miejsce nie jest istotne. Najważniejsza, jest INTENCJA w jakiej to robisz:
,,Uwolnienie dziecka od twojego konfliktu.”
,,Wzięcie odpowiedzialności za własne emocje.”
W intencji ,,Zwolnienia dziecka z odpowiedzialności za twoje konflikty i emocje.”

Szepcząc, głaskamy dziecko za prawym uchem po włosach, po dłoniach, ramieniu, delikatnie wypowiadając słowa, które je uwalniają od konfliktów. Kontaktujemy się z biologicznym umysłem naszej pociechy, dając tym samym sygnał, że to my, rodzice, jesteśmy odpowiedzialni za to, co się nam przydarza i, że sobie z tym poradzimy.
🌟 Czyli, nazywamy objawy, tłumaczymy dziecku, że np. ,,Masz teraz podwyższoną temperaturę kochanie i jest to spowodowane moją kłótnią z twoim ojcem. Gdy zobaczyłeś nas pogodzonych, najprawdopodobniej doznałeś ulgi, co sprawiło, że rozwiązałeś konflikt wewnętrzny. I gorączka, jest reakcją na jego rozwiązanie. Kochanie, my sobie poradzimy, zwalniam cię z tego ciężaru. Będę szczęśliwa, widząc cię radosnego i szczęśliwego.”

Ważne!!!

By wypłynęła z ciebie prawda. Opowiedz to, jako historię lub zdarzenie i bądź jak najbardziej autentyczna/y. Nazwij emocje, z którymi się tobie było trudno skontaktować i dziecko cię odciążyło nieświadomie. Przez ten cały czas, bądź ze sobą uczciwy/a i szczery/a
🌟 Czyli, nazywaj rzeczy takimi, jakie one są. Nie mów, zdenerwowałam się, kiedy byłaś wkurzona do granic wytrzymałości. Jeśli miałeś ochotę odejść od matki dziecka, to mów dziecku prawdę. Nie ,,owijaj w bawełnę”, bo nie uda ci się dotrzeć do biologicznego umysłu dziecka, a to on steruje od wewnątrz jego ciałem i zachowaniem.

Zwolnij je, z niesienia ciężaru i z pokazywania, gdzie utknęliście, jako rodzice lub ty utknęłaś/utknąłeś. Zapewnij je, że sobie poradzicie/poradzisz. Zapewniając dziecko, o tym, stań do problemu/konfliktu obiema stopami. Szukaj rozwiązań. Jeśli szepczesz o tym, że ty rozwiążesz konflikt z poprzedniej kłótni, a rano dziecko dostrzeże, że oboje rodziców milczą, jest napięcie, unikają się, to jego biologiczny umysł, nie przyjmie tej szeptanki, jako prawdy, bo prawdą nie jest. Nadal sobie nie radzicie i ono to wyczuje podprogowo, niosąc za was.

🌟 Czyli za szeptaniem ma iść działanie! Twoje działanie rodzicu!

Następnie, wzmocnij dziecko, wypowiadając słowa wypływające prosto z serca. O jego ważności, szacunku do niego i miłości. By czuło, że jest ważne i że zrobisz bardzo dużo, by to, co jest twoje i jest ciężkie, ponieść bez jego udziału. Co nie oznacza, że nie jest ważne, to tylko oznacza, że bierzesz odpowiedzialność za to, co dzieje się w twoim życiu.

Kiedy szeptanki działają i wnoszą transformacje?

Wtedy, kiedy nazwiemy emocje, połączymy dolegliwości dziecka precyzyjnie z naszym konfliktem.
W naszym sercu, na prawdę czujemy moc sprawczą i z miłością zwolnimy dziecko, z niesienia za nas konfliktu.

Można też mówić do zdjęcia dziecka, choć z praktyki swojej i klientów wiem, że nie działa to tak pięknie, jak bezpośrednie szeptanie.

Kochani, ja szepcząc, miałam wrażenie, że cały wszechświat mnie wspiera. Za każdym razem robiłam to z energią miłości i na prawdę ufałam, że to ma głęboki sens. I działo się. Moje dzieci są już dorosłe i większość rozmów, które z nimi przeprowadziłam, to rozmowy w cztery oczy. Jednak szeptanki też stosowałam.
Tak samo działo i dzieje się w rodzinach moich klientów i będę wam kochani wdzięczna, za podzielenie się swoimi historiami na temat szeptanek. Niech to dobro popłynie do innych rodziców i wesprze ich, w uzdrawianiu i uwalnianiu ich pociech z konfliktów, które do nich nie należą.

Jeśli czujesz, że warto, proszę poślij dalej.


Jeśli czujesz, że chcesz się podzielić swoimi odczuciami w komentarzu, to proszę zrób to.
Będę wdzięczna za twoją reakcje, wtedy będę wiedziała, że to z czym do Ciebie przychodzę, ma sens.

Tulę 🤗

Justyna

Ten post ma 71 komentarzy

 1. Barbara

  Od kiedy zaczliśmy szeptać naszemu synkowi, choroba zaczynająca się gorączką kończy się po jednym dniu a dawniej przeciągała się do tygodnia z rozwiniętym zapleniem uszu i gardła.
  Polecam bardzo, w naszej rodzinie się niewątpliwie sprawdza.

  1. Justyna Pettke

   Dziękuję, za podzielenie się twoim i twojej rodziny świadectwem. Pozdrawiam cię ciepło.

  2. Anna

   Gdzie szukać konfliktu gdy dziecko ma plamy bielacze , zaczęłam szeptanki ale proszę mnie nakierować o jaki konflikt może chodzić?

   1. Justyna Pettke

    Aniu, a napisz mi w jakim miejscu są wybielone plamy? Z bielactwem, jest związanych wiele konfliktów. Raczej szukaj, jakiejś sytuacji splamienia, czegoś z czego chciałabyś ty lub ojciec dziecka się oczyścić. Często są w historii rodu lub rodziców dziecka, a nawet samego dziecka odnalezione sytuacje przekroczeń i wykorzystania seksualnego. Np. plamy na brzuchy, dokoła ust, miedzy nogami, to może być chęć oczyszczenia się z spermy, która wylądowała na brzuchu albo tworzy, dotyku oprawcy…To może być też lęk, że zostaniemy splamieni, tu ważne jest na prawdę zagłębienie się w indywidualną historię, gdzie zostanie odszukana zdrada, gwałt, molestowanie seksualne lub agresji, jak też wybielenia siebie, oczyszczenia z czegoś.

    1. Anna

     Plamki są na plecach a pierwsze były na rączce dokładnie bicepsie odcwewnetrznej strony?

     1. Anna

      Tak mi się wydaje że ja byłam molestowana przez ojca nie do końca w sposób fizyczny ale pewnego rodzaju zachowania można by było podciągnąć pod to. Jak to przepracować u syna . Jak szeptać ? Co mu powiedzieć?

     2. Justyna Pettke

      Najpierw warto, byś ty uwolniła swoje emocje w związku z słownym czy jak to czujesz molestowaniem przez ojca, zaopiekowała się Anulką, wtedy przeprocesowała te emocje i dopiero warto wtedy szeptać, tylko ja nie wiem co ty czułaś i czy to, jest to, co spowodowało odbarwienia, czyli wybielenie się skóry w tych miejscach. Możesz próbować szeptać o tym, jak się czułaś w sytuacjach dwuznacznych z tatą. o lęku, o tym że chciałabyś to z siebie oczyscić i że to jest twoje i twoje emocje, więc ty go zwalniasz z pokazywania tobie tych traum. Choć ja nie czuję, że to o te sytuacje chodzi. Zachęcam cie do poszukania głębiej.

     3. Justyna Pettke

      Więc szukajcie sytuacji, gdzie od tyłu/z tyłu ktoś kogoś naszedł, przestraszył. Może też złapał za rękę. Zobacz, jak ktoś za nami nas złapie za rękę, to jego palce będą od wewnętrznej strony.

 2. Libby

  Czy można , w znaczeniu – czy zadziała szeptanie dziecku lat 12?
  A
  I czy będzie to skuteczne w sytuacji, gdy ojciec dziecka nie żyje?

  1. Justyna Pettke

   12 latek, ciężko mi się odnieść, raczej zachęcałabym do rozmowy lub mówienia do jego zdjęcia. Szeptanki stosujemy do 10 roku życia, choć możesz próbować.Śmierć rodzica, nie jest przeszkodą, warto próbować i zwalniać dziecko z odpowiedzialności.

 3. Anna

  Bardzo ciekawy artykuł. Czuję, że to jest to czego moja rodzina potrzebuje. Mój najstarszy syn (prawie 7 lat) jest napewno obciążony moimi emocji…. Niestety przed ciążą, w ciąży i po porodzie…. Nie miałam łatwego życia. Pytanie czy zawsze musimy podawać jakieś „objawy” np katar. W sumie nie wiem jakie objawy mogą wynikać z konfliktów np w ciąży. Czy można poprostu szeptać o wydarzeniach, przeprosić, powiedzieć ściągam z Ciebie ten ciężar? Czy takie szeptanki mają sens?

  1. Justyna Pettke

   Tak, jak najbardziej, możesz tak szeptać. Njważniejsze jest, by mówić prawdę, opowiedzieć o emocjach, które wtedy czuliśmy, poczuć tamte emocje i wtedy go zwolnić.

 4. Marta

  Co szeptac 3 latkowi ktory ma astme i alergie?

  1. Justyna Pettke

   Najpierw trzeba sprawdzić konflikty astmy i alergii. Wtedy uświadomić sobie, jakie wydarzenia z okresu jego P//C, mogły być związane z tymi konfliktami. Astma, opowiada o zdradzie, chęci bycia w dwóch miejscach naraz, z dwiema osobami jednocześnie… A alergia, mówi nam o separaccji. Szeptać prawdę, o tym, co się czuło w tych sytuacjach.

   1. Marta

    Dziekuje za artykuł, bardzo mi pomógł sie odważyć.
    Czy może mi Pani poradzić co stoi za autyzmem, dokładnie aspargerem u Syna by odpowiednio poczuć to i przeszeptać?

    1. Justyna Pettke

     Jaka sytuacja miała miejsce w czasie ciąży, w której ty lub ojciec dziecka zrobiliście coś, czego ,,nie powinniście” zrobić? Lub co zrobiliście, jakie zachowanie było przez rodzinę lub jedno z was nieakceptowalne, co może groziło wygnaniem, wykluczeniem? Czy była radość z wieści o ciąży?

   2. KASIA

    U nas od urodzenia problem z zasypianiem. Dziś 10 latka i dalej droga przez mękę wieczorami. Co tutaj poradzic

    1. Justyna Pettke

     A jaka jest twoja relacja z nią? Noc, księżyc, to symbolicznie mama, skoro ona się nie oddaje w ramiona nocy, to trochę tak, jakby nie ufała mamie. Chciałaby, jak najdłużej być w ramionach dnia, czyli działaniu, a to z kolei symbolicznie ojciec.

 5. Karolina

  Chciałabym zapytać za co odpowiadają powiększone migdałki u dziecka, jakie to emocje? Ma takie od narodzin :/ A drugi syn bardzo napięte barki i szyja, chciałabym im szeptać, ale chcę dowiedzieć co za tym stoi.

  1. Justyna Pettke

   Powiększone migdałki, to konflikt związany z brakiem możliwości zdobycia czegoś błahego, tylko że dla tej osoby (lub jeśli to konflikt rodzica i dotyczy projektu//cel, to organ dziecka tylko ten konflikt pokazuje) ta błahostka nabiera dużego znaczenia. Emocje trzeba nazwać, gdy odnajdziesz sytuacje, która zaprogramowała konflikt.Napięte barki szyja, od razu skojarzyły mi się z takim chwytem za szyję. Lub ciężarem, dużo za dużym, który dżwiga. Za kogo?

 6. Karolina

  Dziękuję za wytłumaczenie, już doszło do mnie o co chodzi z barkami 🙁 zostały jeszcze te migdałki.

 7. Iwona

  A czy szeptanki można trzeba powtarzać ? Ile odczekać żeby wiedzieć czy działają córeczka 4 mce ma zmiany na skórze jak AZS poród cesarskie cięcie wcześniak w inkubatorze czy można zrobić coś oprócz szeptanek jeszcze?

  1. Justyna Pettke

   Iwona, szeptanie, jest bardzo mocno połączone z intuicją i emocjami, które odczuwałaś w historii, o której chcesz szeptać. A więc, szeptaj szczerze i podkreśl emocje, które czułaś ty lub ktoś bliski, kogo dotyczy też ta historia. Najczęściej wystarczy raz, jednak nie jest to regułą. Możesz obejrzeć sobie na youtube lub na fb albo grupie ,,Ta, która łączy” nagranie Projekt//Cel. W tym nagraniu opowiadam, jaki wpływ ma np.poród na nasze życie. To, co możesz zrobić, to faktycznie szeptać o sytuacji konfliktowej córeczce, która ma wpływ na jej ciało, przeprocesować poród cesarkiego cięcia i konflikt separacji, który się może w niej zapisał, gdy leżała w inkubatorze.

 8. Sandra

  Czy mogłaby Pani podpowiedzieć co szeptać dziecku, które ma problem z nerkami? We mnie jest dużo emocji, lęku, córka nie przesypia nocy.

  1. Justyna Pettke

   Jaka jest diagnoza? Bo konfliktów odnoszących się do tego organu, jest wiele. Sandra, ja ciebie zapraszam do grupy ,,Ta, która łączy” na fb, mam tam bardzo dużo kontentu, bo ponad 100 live’ów, które mogą cię wesprzeć w procesowaniu twoich emocji. Twój lęk, ona go doskonale wyczuwa, dlatego jest tak ważne, byś o siebie zadbała priorytetowo.

   1. Justyna

    Szeptanki chodzą za mną od dłuższego czasu. Syn 5.5 roku. Mutyzm wybiórczy (w nowych miejscach, w towarzystwie bardzo się wstydzi, nie mówi, wycofuje się) a w domu agresja (wyładowuje się na młodszej siostrze, na nas rodzicach) zapalnikiem bywają małe błahostki. Nie radzi sobie z emocjami a ja nie potrafię mu pomóc.

    1. Justyna Pettke

     Co jest ukrywane w domu, czego nie pokazujecie na zewnątrz? Które z was-rodziców, nie wyraża złości, a za to on ją generuje i wyraża za dwóch, trzech, a może i za cztery osoby. Czego rozwiązaniem w waszej rodzinie było lub jest milczenie. Ogólnie mówi się u was, jednak nie o tym i on to pokazuje swoją wybiórczą mową.

   2. Małgorzata

    Witaj. Jak pomóc mogę córce, która ma 2,5 roku i cierpi na zaparcia nawykowe. Nie chce się załatwiać, nie ma zatwardzeń, po prostu zaciska pośladki by zatrzymać.
    Co mogę jej szeptać by ją odblokować?
    Pozdrawiam serdecznie

    1. Justyna Pettke

     Czy podczas porodu, miałaś lęk, że w czasie parcia, zrobisz kupę? i Będzie nią pachnieć?

 9. Ola

  Ile czasu trzeba szeptać (jednorazowo)?

  1. Justyna Pettke

   Zależy ile jest historii, o której należy wspomnieć dziecku, ile w niej emocji. To od ciebie zależy, nie ma tu reguły.

   1. Paulina

    Justyna, a czy można szeptać o rzeczach, które przydarzyły się właśnie dziecku, a nie mi? Bo było parę takich sytuacji i nie wiem, czy można tak pracować, czy lepiej odpuścić i czekać, aż dziecko samo to przerobi. Np kiedy ja byłam na córkę bardzo zdenerwowana, bo chciała ugryźć siostrę noworodka w wanience i z tego leku sama ja ugryzłam, by wiedziała, że to boli. Starsza miała wtedy 2 lata. Wiem, że to było złe zachowanie, ale to był impuls i tak chciałam obronić to młodsze dziecko, przed starszym, które nie słuchało, że tak nie wolno, bo dzidzię boli. Córki raczej nie chorują, a jak już, to rzadko i szybko z chorób wychodzą. Ale czy można szeptanke zastosować, by uniknąć choroby w przyszłości? Córki mają teraz 4 i 6 lat. Ta starsza zupełnie nie chce rozmawiać o emocjach i zamyka się w sobie. Nie wiem, czy jest jakiś sposób, by do niej dotrzeć. I czy może być nim szeptanka opowiadająca o tym, co ją spotkało zanim ja zaczęłam pracę ze sobą?

    1. Justyna Pettke

     Paulina, dziękuję tobie za szczerość i chęć uzdrowienia, wejścia głębiej, by uwolnić córki od konfliktów. W moim odczuciu, jak najbardziej tak, możesz szeptać i starszej córce, i młodszej. Starszej prawdę o tym, co zrobiłaś, robiąc w tej szeptance przestrzeń na to, co ona mogła czuć. Powiedzieć (jeśli tak czujesz), że czułaś bezsilność i nie miałaś narzędzi, zasobów by inaczej postąpić, więc ją ugryzłaś.Przeprosić ja w tych szeptach, powiedzieć, że miała wtedy prawo się ,,zamknąć w sobie”, że mogła przestać ci ufać, a nawet zacząć się ciebie bać i jeszcze bardziej czuć zazdrość o siostrę. I wszystko to, co w związku z tamtą sytuacją czujesz, tylko byś w tej szeptance do niej, nie usprawiedliwiała siebie, a raczej robiła przestrzeń na nią. Ważne też, by młodszej córce szeptać o tym, że była ugryziona przez siostrę, że mogła się poczuć zagrożona. I też to co czujesz, pamiętając, że to ty i partner jesteście dorośli, a one są dziećmi i to wy je obie chronicie. Do tego, zachęcam cię, byś wróciła do siebie z tamtego dnia i uznała siebie, swoją nieporadność, to co czułaś, może bezsilność i wybaczyła sobie, to co wtedy się wydarzyło.

 10. Hanna

  Co szeptać synkowi z autyzmem? Przed ciążą parę lat wcześniej była zdrada.

  1. Justyna Pettke

   Szeptać o swych niedoskonałościach, o potknięciach, możesz o zdradzie, jak najbardziej. Pokazać ułomności swego życia i zachowania, opisując to, jako coś naturalnego, z akceptacją.

   1. Kasia

    Czy szeptanki mogą pomóc w mamozie u prawie 4 latki? Nie da się zostawić z nikim innym nawet z tatą, wszystko musi z mamą robić. Co można szeptać w takiej sytuacji. Jestem już zmęczona tą sytuacją a moje emocje jeszcze pogarszają sprawę i nawet nie wiem jak o siebie zadbać gdy dziecko chce mnie mieć przy sobie cały czas a dodam że mam jeszcze drugą roczną córkę.

    1. Justyna Pettke

     Oczywiście, tylko trzeba znaleźć zapalnik, tego zachowania-rdzeń. Np.jeśli w czasie ciąży, mówiłaś do brzucha, czyli dziecka: ,,Ty zawsze będziesz z mamusią, ja będę najszczęśliwsza, gdy ty będziesz ze mną”, to to już jest programowanie. Poszukaj w wspomnieniach, co zrobiłaś, powiedziałaś, czego rozwiązaniem jest: ,,Mamusiu, tylko ty, tylko z tobą.”

   2. Gosia

    Co szeptac corce ktora ma padaczke
    . Od strony meza mial ja jego ojciec i dziadek.
    Jak uzdrowic corke.
    Wiem ze padaczka to faza naprawcza.
    No ale co ja mam jej mowic

    1. Justyna Pettke

     Tu najpierw popracowałabym z drzewem genealogicznym, skoro jej dziadek i pradziadek też mieli padaczkę. Ważne jest też , odnalezienie momentu szoku, który uruchomił pamięć tego rodowego konfliktu. Możesz spróbować szeptać jej słowa; to, co powoduje w twoim ciele ataki epilepsji, jest związane z konfliktami pradziadka…(tu imię jego) i dziadka…(imię). Szanujemy ich historię, ICH TRAUMY, JEDNAK DLA CIEBIE TO JEST ZA DUŻE. Możesz im to oddać i na ich część być wolną od tych ataków.

 11. Karolina

  witam, moj 7 letni syn cierpi na mutyzm wybiorczy, i nie mowi w szkole ( mieszkamy w uk) odkad zaczal do niej uczeszczac. Czytalam o czym swiadczy mutyzm w swietle biologii totalnej, ale nie jestem w stanie nic odkryc, nie mamy w rodzicie zadnej tajemnicy, syn jest ze zwiazku malzenskiego. Chialabym zaczac mu szeptac, ale nie do konca wiem co mowic- odnosic sie do mutyzmu, mowic, ze jest bezpieczny? Bede wdzieczna za wszelkie sugestie

  1. Justyna Pettke

   Karolina, w twoim imieniu, jest słowo ,,lina”. Osoby z imieniem, gdzie jest zawarte słowo lina, mogą być powołane na świat, by kogoś zatrzymać ( być jak lasso), takie wiesz ,,złapie go/ją na dziecko. Wspominam o tym ,ponieważ to może być jedna z ukrywanych historii-sekret.Więc, wasz syn, może być rozwiązaniem też konfliktów innych osób w rodzie, a właściwie, jego milczenie. Kolejna sprawa, to czy obawiałaś się powiedzieć o ciąży? Żeby nie zapeszyć, bo pracodawca się dowie, bo będą gadać? A może ty zaszłaś w ciążę bez problemu, a siostra się starała lub ktoś inny i nie było ciąży, a ty tak od razu…I milczałaś długo, więc dziecko żyje dzięki nie-mówieniu.

   1. Karolina

    Pani Justyno, moja córka spała do 3 miesiąca po czym aż do teraz, za parę dni będzie miała rok nie było dobrze przespanej nocy. Budzi się z krzykiem, płacze przez sen. Pomaga tylko podanie piersi. Chciałabym ją odstawić z uwagi na powrót do pracy ale niepodanie piersi powoduje wpadanie w rozpacz.
    Ostatnio też tylko w nocy drapie się po szyji aż do ran.Mamy codzienny rytuał zasypiania ale to nic nie zmienia.
    Bardzo proszę o podpowiedź jak mogę jej pomóc.

    1. Justyna Pettke

     Karolina, ja z innej strony zacznę. Noc, to symbolicznie mama, a więc dziecko będąc czujne w nocy, raczej kontroluje, sprawdza, więc chyba są w córeczce obawy, że ,,odejdziesz”. Czy ty byłaś porzucona przez mamę? Czy twoja mama odeszła? Drapanie się po szyi, to szukanie kontaktu. Dziecko drapie się po skórze, a dzięki niej właśnie doświadczamy pierwszego dotyku-kontaktu. Ona szuka tego kontaktu, aż do bólu. Czy ona jest gotowa na to, byś ty poszła na tyle ile planujesz godzin do pracy? Co się zadziało w 3 tygodniu ciąży? Lub w 3 miesiącu? Czy coś zadziało się w nocy?

     1. Karolina

      W trzecim tygodniu ciąży ( jeszcze o niej nie wiedziałam)zmieniłam pracę bardzo szybko okazało się że ona mi się nie podoba zarówno jeśli chodzi o zakres obowiązków jaki finanse.
      Chodziłam niezadowolona, nerwową, piłam dużo kawy mało jadłam, że stresu.
      Jeśli chodzi o Mamę jak byłam nastolatką okazało się że cierpi na chorobę o podłożu psychicznym co przewróciło mocno moje nastoletnie życie.
      W trzecim miesiącu życia córki przez 2 tyg nocowaliśmy w domu teściów do którego nie chciałam jechać bo źle się tam czuje spaliśmy w ich sypialni. I może zabrzmi to dziwnie ale zaczęło się tam już od pierwszej nocy i trwa do teraz…

     2. Justyna Pettke

      Wyszukałaś dobre tropy, warto się im przyjrzeć i Najpierw przetransformować twoje emocje z tamtego czasu, czyli czas ciąży i pracy, którą zaczęłaś i to, co się działa z tobą i w tobie w domu, i sypialni teściów. Twoje emocje, w związku z mamą też mogą być tu istotne. Mogłaś niejako czuć się zagrożona w związku z jej zachowaniem i może też tak, jakbyś ją straciła, przynajmniej mamę, którą do tamtego czasu miałaś, zanim zaczęły się epizody psychiczne. A dziecko w szeptankach zwalniać z niesienia twoich lęków i obaw, z nierozwiązanych konfliktów. Dobrze jest pamiętać, że dziecko ,,chętnie niesie za rodzica”

 12. Monika

  Czesc, moje 4 letnie dziecko choruje. Czesto choruje. Katar, potem zaczyna sie kaszel i przechodzi w zapalenie oskrzeli a potem pluc.
  Ja po rozwodzie z 3 dzieci zwiazalam sie z nowym partnerem. Nie akceptuje tego ex. Na dodatek najmlodszy nazywa partnera tatą co przyprawia ex o mdlosci. W czasie swoich spotkan z najmlodszym dzieckiem (starsze nie chca sie spotykac z nim bo zle mowi o mnie) tak rozmawia, ze mlody nie jest soba po powrocie, neguje wszystko, mowi ze kocha tylko mame gdy idac na spokanie z tata, przytulal wszystkich i mowil ze kocha wszystkich. Jest w takim konflikcie emocjonalnym ze teraz po tygodniu w domu, gdzie wraca „do siebie” zsikal sie w lozko gdzie normalnie tego wogole nie robi.
  Chcialabym pomoc mu radzic sobie z tymi emocjami za pomoca szeptanek. Z tata mam zly kontakt bo musze stosowac metode szarego kamienia i kontakt ze wzgledu na najmlodsze dziecko utrzymac w formie krotkich, sluzbowych komunikatow. Pomocy, nie moge patrzec jak ten maluch walczy…

  1. Justyna Pettke

   Monika, co ci mam napisać? Wasze najmłodsze dziecko, jest ewidentnie w konflikcie i do póty dopóki będzie tak, jak jest, w tym konflikcie pozostanie. A właściwie, co go rozwiąże, to na nowo w niego wejdzie. Skonfliktowani rodzice, to jak być między młotem, a kowadłem. Moczenie nocne, zwieracze=ojciec, tu przez to sikanie do łóżka, młody pokazuje fundamentalny konflikt braku ojca. I dodatkowo w relacji z ojcem, może odczuwać niepewność, a w relacji z tobą, z obawy że możesz go stracić, nadmierną troskę (rozpieszczenie). Ja tu Moniko zgaduję, to nie jest pewnik. A teraz z innej strony, co czuje dziecko w pierwszej chwili, gdy się zsika w łóżku? Najprawdopodobniej, czuje błogość, jak w łonie mamy: ciepło, przyjemnie. To moczenie, może być chęcią powrotu do łona, bo tam było bezpiecznie. Warto szeptać dziecku prawdę, która nie uderza ani w ciebie, ani w jego ojca. Szeptaj o tym, że jest wam trudno się porozumieć, że wasze zdanie są odmienne i że to nie jest jego wina. Możesz go też przeprosić, że wasze konflikty, maja wpływ na niego.

 13. Krystyna

  Moja Córka 7,5 roku, jest w 1klasie i co 2, maks 3tygodnie dostaje goraczki, która trwa nieraz tydzień.
  Przy rozmowie z koleżanką uświadomiłam sobie, że może to być z negatywnych emocji…często z mężem się kłócimy, nieraz Córka widzi moje niezadowolenie czy smutek. Jest świadkiem tych klitki i jako najstarsza z 3dzieci najbardziej wszystko przeżywa.
  Z Mężem nie rozstajemy się, to tylko takie kłótnie małżeńskie w zasadzie o głupoty ale jest ich sporo i są intensywne;((

  Córka jest wysoko wrażliwym dzieckiem i zaczyna mi się to składać w całość, że przyczyną takiego stanu zdrowia są te negatywne emocje.
  Co powinnam szeptać, jak ja z tego uwolnić ?
  Czasami też nerwowo jest z mojego powodu bo próbuje wyegzekwować np posprzątanie pokoju lub zrobienie jakiegoś zadania, gdzie Córka od razu unosi się mocno,od razu podniesiony głos i też nie potrafimy się porozumień… proszę o jakieś wskazówki, pomoc, jak pomóc dziecku..

  1. Justyna Pettke

   Jej gorączka, najprawdopodobniej przychodzi w momencie, gdy już wszystko wraca na stare tory, gdy widzi, że miedzy wami jest już pokój. Czyli w niej mija napięcie, lęk, że możecie się rozstać, ulga i wtedy przychodzi faza regeneracji- podwyższona temperatura. Dobrze by było, gdybyś zaobserwowała to w jakiej fazie waszych napięć to się dzieje. Może być też tak, że ta jej gorączka was jednoczy, czyli teraz trzeba się skupić na niej. Zapraszam Cię Krystyna na grupę ,,Ta, która łączy” na platformie fb, w live’ch daję dużo wskazówek, co może wzmocnić wasz związek z mężem. A córce możesz szeptać, że to co się dzieje miedzy tobą, a jej ojcem, wynika z waszej bezradności i nieumiejętności radzenia sobie z emocjami, że to nie jest jej wina i będziesz szczęśliwa, gdy ona wyzdrowieje. Do tego zachęcam was, jako rodziców do wsparcia ją w przezywaniu jej emocji, bo jak widać, jest jej trudno z tym co czuje, gdy wy się kłócicie.

 14. Ania

  Cześć, co szeptać dziecku, które nie mówi głoski „r”?

  1. Justyna Pettke

   Czy zanim dziecko się pojawiło na świecie, był w twoim życiu jakiś mężczyzna o imieniu Robert, Rafał, Roman… Lub w życiu ojca dziecka Renia, Regina…?

 15. Ania

  Czesc,
  Co szeptać dziecku,które ma problem z akceptacją innych miejsc (budynkow),osób(dorosłych i dzieci) ?
  Dziecku,które nie chce się ubierać,ma problem z wychodzeniem z domu? Dziecku,dla którego najważniejsza jest mama i tata (najlepiej w duecie poświęcający mu czas we wspólnej zabawie) i jego dom?
  Poza tym gronem akceptowany jest jeszcze jeden z dziadków.

  1. Justyna Pettke

   Najpierw to zachęcam was, jako rodziców do pomacania się z własnymi lękami społeczny,i, ponieważ dziecko, może je za was pokazuje. A wtedy, tak jak w poście napisałam, zwolnić dziecko z swoich obaw. Tu warto poszukać, kogo lęki i obawy dziecko niesie? Czyje to jest, ta niechęć do pozostałych członków rodziny? Najczęściej dzieci pokazują nam to, co sami mamy w wyparciu.

   1. Magda

    Syn 2 lata i 4 msc, od 3 msc zdiagnozowane zapalenie uszu, które nie mija mimo leczenia. Częste chorowanie – żłobek nie pomaga.
    Przetrwale odruchy Moro, nerwus, nadpobudliwy czasem.
    Proszę o podpowiedź co szeptać
    Pierwszy raz się spotykam z tym tematem

    1. Justyna Pettke

     Szeptanki, są wsparciem, gdy odnosimy się do konkretnej sytuacji. Na prawdę trzeba znaleźć konflikt, który programuje ból ucha, czyli co dziecko usłyszało bolesnego? Wasze dziecko i jego dolegliwości, to odpowiedź na to, co dzieje się w waszym domu. Na to, jak do niego mówicie, gdy jest pobudzone i nie umie w inny sposób wyrazić emocji? Częste choroby, to konsekwencja częstych konfliktów, które przeżywa w waszym domu i żłobku. Szeptać trzeba prawdę, tak jak to napisałam w poście.

 16. Ania

  Był mój tata z imieniem na literę R, zmarł jeszcze kiedy byłam nastolatką

  1. Justyna Pettke

   Okey, tu trzeba się pomacać z tematem, poszukać. Najprawdopodobniej, jest jakaś historia, dla której nie wymawianie tej litery, jest rozwiązaniem. Czy coś ci mówi lub ojcu dziecka, piosenka ,, Yesterday” The Beatles? Może wspomnienie o kimś, z kim byliście zanim się spotkaliście, jako partnerzy?

 17. Ania

  Justyna, nie wiem co szeptać dziecku w związku z niewymawianiem litery r?Jak to się ma do mojego ojca? Nic nie rozumiem…

  1. Justyna Pettke

   Trzeba szukać, znaleźć połączenie. Zachęcam cię do przeczytania pozostałych postów na temat Projekt//Cel lub obejrzenia nagrań na youtube, w których opowiadam o P//C.

 18. Kinga

  Witam.. zaczynamy dopiero przygodę z szeptaniem, chciałabym pomoc córce, ma 6lat , najbardziej doskwiera nam problem z trawieniem, zaparciami, brak załatwiania się do kilku dni, wycofanie często , nieśmiałość. Co może to oznaczać pani Justyno? Serdecznie pozdrawiam🍀

  1. Justyna Pettke

   Trzeba poszukać, konfliktów tożsamości w obrębie terytorium. Mogą to być też konflikty separacji, tęsknoty za kimś. Warto tu przeanalizować, co dzieje się w tych kwestiach i u rodziców i u niej w życiu.

 19. Natalia

  Dzień dobry, u córki w wieku 4 lat ujawniło się bielactwo (jedynie prawa strona + nieznacznie środek- plamy są przy ustach, za uchem, pod żuchwą, na szyi i malutka podłużna na mostku, właśnie na środku). Plamy pokazały się miesiąc po narodzinach młodszej córki, przy czym problemy zdrowotne nasiliły się już pod koniec ciąży, 4-5 miesięcy wcześniej.
  W moim rodzie pojawił się motyw molestowania, jednak zastanawia mnie fakt, że w rodzie ze strony męża pojawia się bardzo szybko siwizna- przed 18 rokiem życia. W tym rodzie z kolei pojawił się temat zdrady i nieślubnego dziecka, nieuznawanego przez pozostałych członków rodziny, którzy udają, że nie ma tematu.
  Nie wiem już jak pomóc córce, próbuję szeptanek pod kątem rozdzielenia ze mną po narodzinach drugiego dziecka i molestowania w rodzie. Czy ja mogę pomóc też w kwestii rodu męża? W którą iść stronę?

  1. Justyna Pettke

   Natalia, tu pod tym postem w komentarzach, są odpowiedzi na temat bielactwa. Może nakierują cię na trop. Wskażą, co szeptać. Możesz, jak najbardziej, jeśli znasz historię rodu męża i emocje jego członków. Siwizna i bielactwo, to dwa różne konflikty. Dobre tropy wyszukałaś, warto nanieść na drzewo Nieślubne dziecko. Zdrada, nieślubne dziecko, kto by nie osiwiał? To tak troszkę dla żartu;) Molestowanie, też dobry trop. Bielactwo- tu szukaj w tych czwórkach, czyli czterolatki, molestowanie kobiet, gdy były w czwartym miesiącu ciąży. Może przez teścia, szefa…?

 20. Anna

  Witam serdecznie.Moj syn 7 lat cierpi na tiki nerwowe.Potrzasa główką.Te tiki raz się nasilają raz zmniejszają,raz przechodzą w inne.Jak mu pomóc?

  1. Justyna Pettke

   Należy odnaleźć moment, który zaprogramował konflikt. To może być sytuacja z jego Projekt//Cel. Na moim kanale na youtube, jest wywiad ,,Moje wewnętrzne dziecko/wywiad”, gdzie wspominam o tikach i ich konfliktach.

 21. Kinga

  Dzień dobry, również zaczynamy przygodę z szeptaniem ale niestety nie działa póki co u nas. Córka ma 8mies i ani jednej nie przespanej nocy, wybudza się z płaczem a najlepiej jej się śpi przy mnie. Trudna ciąża, śmierć pierwszego dziecka ponieważ synek urodził się w 22tyg ciąży. Już nie wiem co robić żeby córka zaczęła przesypiać nocne, proszę mnie nakierować ❤️❤️

  1. Justyna Pettke

   Kinga, jak ty jesteś z utratą synka? Czy przeżyłaś w pełni żałobę? Czy w córce mógł zapisać się lęk przed utratą kontaktu z dzieckiem, twój lęk? I czy ona w ten sposób,może ci pokazywać ,,Ja zawsze będę z tobą”?

 22. Agnieszka

  Proszę o pomoc. Starsza 4 letnia córka ma liczne silne alergie pokarmowe i podejrzenie astmy. Ja również mam astmę i alergie, ale nie tak silne. Nic mi nie przychodzi do głowy jako inny partner lub separacja.. córka wyczekana przez nas, ciąża zupełnie bez stresu. Był miód. A alergie ujawniły się już w pierwszym miesiącu życia.

  Druga córka prawie 2 latka, wcześniaczek, dużo stresu podczas ciąży, nerwów. Spędziła trochę czasu w inkubatorze. Dużo wizyt lekarskich. Bardzo była niespokojna. W ogóle nie potrafiła się zrelaksować. Widziałam, że źle się czuje w swoim ciele. Jak miała 5 miesięcy zaczęła chorować dużo na infekcje układu moczowego i wtedy zaczęła się onanizować. Teraz jest o wiele lepiej. Ale została onanizacja podczas snu kiedy się wybudzi i podczas jazdy w foteliku. Teraz doszła jeszcze pierwsze, ale bardzo mocne zapalenie ucha środkowego. Proszę o jakieś wskazówki, bo nie wiem jak sobie to wszystko w głowie poukładać.

  1. Justyna Pettke

   Twój umysł Agnieszko, może też blokować dostęp do jakiegoś wydarzenia, ponieważ to jest tez twój konflikt, skoro i ty masz dolegliwości takie, jak córka lub podobne. Warto skorzystać z wsparcia osoby trzeciej bo ona może to wyłapać, ten brakujący element. Może nim być historia rodowa lub twoich rodziców. Historia zdrady lub chęci bycia w dwóch miejscach na raz (konflikt związany z astmą). I tu też się pokazuje konflikt separacji, bo jeśli ktoś chciał być w dwóch miejscach na raz, to jest tam separacja. Zobacz, druga córka i jej ciało, mówi o znaczeniu terytorium, o czasie w inkubatorze, może też i o tym, w jaki sposób była badana? Zapalenie układu moczowego, którego jedną z dolegliwości, jest swędzenie, więc to tez mogło być przyczyną, że ona zaczęła się onanizować, pasek od fotelika też pobudza miejsce intymne. Ja bym ci zadała pytanie, co ci to robi? Co czujesz Agnieszko, gdy widzisz jak ona się onanizuje? By szeptać, trzeba znaleźć konflikt. Sytuacje, która coś spowodowała. Czasami to są słowa, czasami gest, a czasami historia programująca, jakieś dolegliwości.

 23. Ola

  Dzień dobry. Co szeptac Córce która cały czas przezywa członków rodziny ? W przedszkolu jest grzeczna wracając do domu zaczynają się problemy. Krzyk płacz przezwiska. Ma 4 lata.

  1. Justyna Pettke

   Olu, napisałaś ,,przeżywa’ członków rodziny. A więc, co ona przeżywa, jakie emocje? Czyj gniew i nienawiść? Za kogo ona staje? Kto z członków rodziny, nie wyraża emocji i ona jest tym generatorem, w którym się kumulują one?

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.